Manufacturer No:MPT2.4-21
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 14.2mA@2.4V Solar Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Length: | 54 mm |
| Width: | 20.9 mm |
| Thickness: | 0.22 mm |
| Application: | Low Light - Indoor |
| Brand: | PowerFilm |
| Dimensions: | 54 mm x 20.9 mm |
| Isc - Short Circuit Current: | 18.3 mA |
| Packaging: | Bulk |
| Product: | Solar Module |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power |
| Type: | Solar Panel |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 3.2 V |
| Unit Weight: | 0.020000 oz |
HOTAM-1606CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-1713CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-5608CAR
Brand:Panasonic Battery

106990020
Brand:Seeed Studio
AM-8804CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

FIT0573
Brand:DFRobot

BCSC241D4
Brand:TDK

313070003
Brand:Seeed Studio

500
Brand:Adafruit

PRT-14800
Brand:SparkFun
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






