Manufacturer No:5368
Manufacturer:Adafruit
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 5V 1.2W Solar Panel - ETFE - Voltaic P124
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Adafruit |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| Output Power: | 1.22 W |
| Maximum Output Current: | 200 mA |
| Maximum Output Voltage: | 6.07 V |
| Connection Method: | DC Jack |
| Length: | 113 mm |
| Width: | 66 mm |
| Thickness: | 2.6 mm |
| Application: | Outdoor |
| Brand: | Adafruit |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power |
HOT
SP3-37
Brand:PowerFilm
AM-8804CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

MIKROE-651
Brand:Mikroe
AM-1522CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-5815CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-1606C-MEL
Brand:Panasonic Battery
AM-7A03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

MPT15-75
Brand:PowerFilm

LL200-3-37
Brand:PowerFilm
AM-1407CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






