Manufacturer No:BCSC491B6
Manufacturer:TDK
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 44x30x0.2mm 30uA at 2.6V (200Lx)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | BCS |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 44 mm |
| Width: | 30 mm |
| Brand: | TDK |
| Dimensions: | 44 mm x 30 mm |
| Isc - Short Circuit Current: | 30 uA |
| Packaging: | Bulk |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Film Solar Cell |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 4.2 V |
HOT
ONP1.2-12x24
Brand:PowerFilm

SC10072
Brand:OSEPP Electronics

106990020
Brand:Seeed Studio

FIT0601
Brand:DFRobot

LL200-3.6-75
Brand:PowerFilm
AM-1454CA
Brand:Panasonic Battery
AM-7D08CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

SC10050
Brand:OSEPP Electronics
AM-5706CAR
Brand:Panasonic Battery
AM-5904CAR
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






