Manufacturer No:RMWV6416AGSA-5S2#AA0
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:SRAM
Description:SRAM SRAM 64MB ADV. 3V TSOP48 55NS -40TO85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | SRAM |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 64 Mbit |
| Organization: | 4 M x 16 |
| Access Time: | 55 ns |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Interface Type: | Parallel |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Current - Max: | 38 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 12 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | SRAM |
| other: | 96 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 18.4 mm |
HOT
GS8322Z36AD-250IV
Brand:GSI Technology

CY7C1440KV33-250BZXI
Brand:Infineon Technologies

CY62167DV30LL-55ZXI
Brand:Infineon Technologies

71V67603S150PFGI
Brand:Renesas Electronics

CY7C1021DV33-10ZSXIT
Brand:Infineon Technologies

GS8161Z36DGD-150I
Brand:GSI Technology

GS880Z32CGT-200
Brand:GSI Technology

CY7C1051H30-10ZSXI
Brand:Infineon Technologies

23LCV1024-I/P
Brand:Microchip Technology

23K640-I/SN
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






