Manufacturer No:IS66WV51216EBLL-70BLI
Manufacturer:ISSI
Type:SRAM
Description:SRAM 8MbPseudo SRAMAsync512K x 1670ns2.5v-3.6v48 Ball BGA (6x8mm) RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ISSI |
| Product Category: | SRAM |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 8 Mbit |
| Organization: | 512 k x 16 |
| Access Time: | 70 ns |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Interface Type: | Parallel |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Supply Current - Max: | 28 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TFBGA-48 |
| Brand: | ISSI |
| Memory Type: | SDR |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | SRAM |
| Series: | IS66WV51216EBLL |
| other: | 480 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Type: | Asynchronous |
HOT
GS8644Z18E-250I
Brand:GSI Technology

70V25L25PFGI
Brand:Renesas Electronics

CY7C109D-10ZXI
Brand:Infineon Technologies

GS8640Z18GT-250I
Brand:GSI Technology

CY7C1062G30-10BGXI
Brand:Infineon Technologies

CY7C1514KV18-250BZXI
Brand:Infineon Technologies

CY62148ESL-55ZAXIT
Brand:Infineon Technologies

GS880Z32CGT-200
Brand:GSI Technology

GS882Z36CGD-200I
Brand:GSI Technology

CY7C1021DV33-10ZSXIT
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






