Manufacturer No:E2K-L13MC1
Manufacturer:Omron
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors CAP PROX NO NPN8-11m mDia 2mCbl
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Capacitive |
| Sensing Distance: | 8 mm to 11 mm |
| Mounting Style: | Cable |
| Output Configuration: | NPN-NO |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Height: | 20 mm |
| Length: | 43 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Current: | 12 mA |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | E2K |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 24 mm |
| Part # Aliases: | E2KL13MC1 |
| Unit Weight: | 8.465751 oz |
HOT
MTCH101-I/OT
Brand:Microchip Technology

E2K-L26MC1
Brand:Omron Automation and Safety

LGCTA3CA01-000
Brand:Honeywell

VL53L5CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

E2EW-X12C318 2M
Brand:Omron Automation and Safety

E2EW-X22B1T30-M1
Brand:Omron Automation and Safety

FDC2214QRGHRQ1
Brand:Texas Instruments

59150-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

SS-430
Brand:KEMET

VCNL4030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






