Manufacturer No:803189
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors H2 sensor (HPS - high pressure sensor)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Operating Pressure: | 0 bar to 500 bar |
| Output Voltage: | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | H2 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
SDX15A2
Brand:Honeywell

10202282-00
Brand:Measurement Specialties

803313
Brand:Amphenol i2s

MPX5700ASX
Brand:NXP Semiconductors

BPS6C-H00
Brand:Honeywell

NPI-19M-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

M5241-000005-500PG
Brand:Measurement Specialties

VN026CM-SM03-Q
Brand:Superior Sensor

HSCDRRN040MD2A3
Brand:Honeywell

DX80N9Q45DPSD
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






