Manufacturer No:803341
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors IPT1125/25bar/M12x15/SW27
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 25 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 48 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | IPT1125 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
MS5839-02BA36
Brand:Measurement Specialties

HSCDANN015PA2A3
Brand:Honeywell

M5251-000005-10KPG
Brand:Measurement Specialties

5INCH-G-4V
Brand:Amphenol All Sensors

ABP2DANT001BA2A3XX
Brand:Honeywell

DPS310XTSA1
Brand:Infineon Technologies

HSCMRRN015PD2A3
Brand:Honeywell

ABP2DSNT150PGAA5XX
Brand:Honeywell

24PCGFM6G
Brand:Honeywell

NPI-19A-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






