Manufacturer No:803201
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors CCT1130/-110bar/rel/M10x1/SW24/RD/3pol
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Sensors |
| Operating Pressure: | 10 bar |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 46.8 mm |
| IP Rating: | IP66 IP69 |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | No Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | CCT1130 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
HOT
20000979-00
Brand:Measurement Specialties

HSCMRRN015PD2A3
Brand:Honeywell

SSCMANN060PG2A3
Brand:Honeywell

SDX01G2-A
Brand:Honeywell

NPI-19J-300A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors
ABP2DANT100PGSA3XX
Brand:Honeywell

DX80N9Q45DPSD
Brand:Banner Engineering

76075-00001000-01
Brand:Honeywell

M5251-000005-10KPG
Brand:Measurement Specialties

RSCDJNI060PASE3
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






