Manufacturer No:803325
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors IPT1125/10bar/M12x15/SW27
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 10 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 48 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | IPT1125 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
803325
Brand:Amphenol i2s

MSP-300-250-P-2-N-1
Brand:Measurement Specialties

HSCDANN010BGAA3
Brand:Honeywell

NPI-19M-300G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

PX3AN2BH150PSAAX
Brand:Honeywell

BMP384
Brand:Bosch Sensortec

803313
Brand:Amphenol i2s

10202282-00
Brand:Measurement Specialties

MPRLL0001PG00001C
Brand:Honeywell

DPS310XTSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






