Manufacturer No:ILPS28QSWTR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors Dual full-scale 1260 hPa and 4060 hPa absolute digital output barometer Qvar
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 26 kPa to 126 kPa 26 kPa to 406 kPa |
| Accuracy: | 0.6 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 3.6 V |
| Port Type: | No Port |
| Resolution: | 24 bit |
| Package / Case: | CCLGA-7 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Operating Supply Current: | 11.9 uA |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
HOT
NPI-19M-050A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

ABP2LANT001BAAA5XX
Brand:Honeywell

2513130815401
Brand:Wurth Elektronik

ABP2DSNT150PGAA5XX
Brand:Honeywell

40PC100G1A
Brand:Honeywell

ABP2DANT001BA2A3XX
Brand:Honeywell

5INCH-G-4V-MIL
Brand:Amphenol All Sensors

NPI-19A-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

BPS120-AD0P15-2DG
Brand:Bourns

1420-P07D-1011-211
Brand:Merit Sensor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






