Manufacturer No:TPSM63603V3RDHR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules High-density 3-V to 36-V input 1-V to 16-V output 3-A power module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 36 V |
| Output Voltage: | 3.3 V |
| Output Current: | 3 A |
| Switching Frequency: | 200 kHz to 2.2 MHz |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Load Regulation: | 0.1 % |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | TPSM63603 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
MPM3824CGPA-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

2157
Brand:Tinkerforge

MEZS7-SolarCharger
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

58313-1561
Brand:CCS

PRFE21000026
Brand:Olmatic
TPSM63603V3RDHR
Brand:Texas Instruments
TLVM13620RDHR
Brand:Texas Instruments

178030601
Brand:Wurth Elektronik

MPM3695GRF-25-0022
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
SIC951EVB-A
Brand:Vishay / Siliconix
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






