Manufacturer No:DFR0946
Manufacturer:DFRobot
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules DC-DC Buck Boost Converter Module (5A)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 35 V |
| Output Voltage: | 1 V to 33 V |
| Output Current: | 5 A |
| Brand: | DFRobot |
| Input Voltage Min: | 6 V |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
MM04
Brand:Apex Microtechnology

DFR0831
Brand:DFRobot

58312-1355
Brand:CCS

416040010-3
Brand:Digital View

58301-1028
Brand:CCS

MIOE-PWR1-00A1E
Brand:Advantech

58404-1673
Brand:CCS

ET340DINAV23XS1X
Brand:Carlo Gavazzi

MEZS7-1SDAPowerbank
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
USB-PWR
Brand:Olimex Ltd.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






