Manufacturer No:2157
Manufacturer:Tinkerforge
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules Servo Bricklet 2.0: Drives up to 10 RC Servos
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Tinkerforge |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Stepper Motors |
| Input Voltage Max: | 24 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 15 mA |
| Brand: | Tinkerforge |
| Dimensions: | 40 mm x 40 mm x 10 mm |
| Input Voltage Min: | 5 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | Bricklet |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Tradename: | Servo Bricklet 2.0 |
| Unit Weight: | 1.410958 oz |
HOT
M039-V11
Brand:M5Stack

SHJWEM16A230
Brand:Carlo Gavazzi

MEZS7-1ALinearCharger
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

1238120000
Brand:Weidmuller

TPSM8D6B24MOWR
Brand:Texas Instruments

58404-1673
Brand:CCS
58312-1040
Brand:CCS

58312-1355
Brand:CCS

2156
Brand:Tinkerforge

MPM3824CGPA-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






