Manufacturer No:Q2XABAF150-Q5
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors Q2X Series: Adjustable Field Sensor; Range: 18-150 mm Input 10-30 V dc; Output: LO (Light Operate) Bipolar: 1 NPN 1 PNP; 6 in Pigtail 4-pin QD (M12)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| Sensing Method: | Adjustable Background Suppression |
| Sensing Distance: | 150 mm |
| Light Source: | Visible Red LED |
| Amplifier Type: | Photoelectric |
| Connection Method: | 4-Pin M12 |
| Output Configuration: | Bipolar LO |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Banner Engineering |
| Height: | 31 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Length: | 8 mm |
| Operating Supply Voltage: | 10 VDC to 30 VDC |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | Q2X |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 VDC |
| Supply Voltage - Min: | 10 VDC |
| Width: | 14 mm |
| Part # Aliases: | 810304 |
HOT
TCD2723BFG(Z,K,C)
Brand:Toshiba

VCNT2030
Brand:Vishay

TCD2569BFG(Z,T)
Brand:Toshiba

TCD2919BFG(Z,T,C)
Brand:Toshiba

OPT4001DTST
Brand:Texas Instruments

SFH 2703
Brand:ams OSRAM

AFBR-S6PY2572
Brand:Broadcom / Avago

TCD1304DG(8Z,K)
Brand:Toshiba

TCD2712DG(Z,2K,C)
Brand:Toshiba
S15LGYNM8Q3
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






