Manufacturer No:TSL25911FN
Manufacturer:ams OSRAM
Type:Optical Sensors
Description:Light to Digital Converters Hi-Sensitvty Ambient Light Sensor IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | Light to Digital Converters |
| RoHS: | Details |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Maximum Operating Frequency: | 400 kHz |
| Operating Supply Current: | 275 uA |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Package / Case: | ODFN-6 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ams OSRAM |
| Interface Type: | I2C |
| Maximum Fall Time: | 300 ns |
| Maximum Rise Time: | 300 ns |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Optical Sensors |
| Series: | TSL2591 |
| other: | 3500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 300150004 Q65114A0923 |
| Unit Weight: | 0.005291 oz |
HOT
TCD1304DG(8Z,K)
Brand:Toshiba

1540601NEA200
Brand:Wurth Elektronik

NOIP1SN0480A-STI1
Brand:onsemi

FSM-IMX462C-000-V1A
Brand:FRAMOS
VEMT3700X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

TCD2723BFG(Z,K,C)
Brand:Toshiba

Q2XABAF150-Q5
Brand:Banner Engineering

DX80N9Q45LPD
Brand:Banner Engineering

SFH 203
Brand:ams OSRAM

TCD2719DG(Z,2K,C)
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






