Manufacturer No:DR2X4K7_INVAR_RGB_V6
Manufacturer:ams OSRAM
Type:Image Sensors
Description:Image Sensors DR2X4K7_INVAR_RGB_V6 FT SE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | Image Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Area Scan Sensor |
| Color Sensing: | RGB |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Resolution: | 2 kilopixels |
| Pixel Size - W x H: | 7 um x 7 um |
| Package / Case: | LCC-90 |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | ams OSRAM |
| Product Type: | Image Sensors |
| Series: | Dragster |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.4 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.2 V |
| Part # Aliases: | 301040008 Q65114A3332 |
HOTMini Spectrometer NIR
Brand:ams OSRAM

DR2X2K7_INVAR_RGB_V6
Brand:ams OSRAM

AFBR-S4KTIA3315B
Brand:Broadcom / Avago

AFBR-S6EPY12211R
Brand:Broadcom / Avago

TSL25213M
Brand:ams OSRAM

VEMD4010X01
Brand:Vishay Semiconductors

STHS34PF80TR
Brand:STMicroelectronics

B5W-DB11A1-A-1
Brand:Omron Electronics

B5WC-VB2322-1
Brand:Omron Electronics

Mira220-2QM1WA FT SE
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






