Manufacturer No:SFH 2703
Manufacturer:ams OSRAM
Type:Photodiodes
Description:Photodiodes Silicon PIN Photodiode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | Photodiodes |
| RoHS: | Details |
| Product: | PIN Photodiodes |
| Package / Case: | 3.2 mm x 2 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Peak Wavelength: | 940 nm |
| Dark Current: | 100 pA |
| Vr - Reverse Voltage: | 16 V |
| Rise Time: | 3.6 us |
| Fall Time: | 3.5 us |
| Half Intensity Angle Degrees: | 65 deg |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | ams OSRAM |
| If - Forward Current: | 10 mA |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Photocurrent: | 2.3 uA |
| Product Type: | Photodiodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Optical Detectors & Sensors |
| Part # Aliases: | Q65112A8147 Q65112A8147 |
| Unit Weight: | 0.012014 oz |
HOTTTR1295RPSD7T-1.0Q5-CTR
Brand:Banner Engineering

S18SN6D-25842
Brand:Banner Engineering

VEMD4010X01
Brand:Vishay Semiconductors

ZTP-148SRC1
Brand:Amphenol Advanced Sensors
AFBR-S6PY0573
Brand:Broadcom / Avago
S15LGRNM8Q3
Brand:Banner Engineering
OPT4048DTST
Brand:Texas Instruments

DX80N9Q45LPD NB
Brand:Banner Engineering

FSM-IMX415C-01S-V1A
Brand:FRAMOS

B5WC-VB2322-1
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






