Manufacturer No:Q20-2NLP-Q3
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors Photoelectric Sensor Polarized Retro 5m 10-30VDC NPN QD Q20-2
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Retroreflective |
| Sensing Distance: | 5000 mm |
| Light Source: | LED |
| Connection Method: | 2 m Cable |
| Output Configuration: | NPN |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Banner Engineering |
| Height: | 20.9 mm |
| Length: | 32 mm |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | Q20-2 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Width: | 12 mm |
| Part # Aliases: | 811965 |
HOT
DX80N9Q45LPD
Brand:Banner Engineering

2393866-1
Brand:TE Connectivity
S15LGYNM8Q3
Brand:Banner Engineering

STHS34PF80TR
Brand:STMicroelectronics
Q20-2NLP-Q3
Brand:Banner Engineering
Q20-2NLP-Q5
Brand:Banner Engineering

AFBR-S4K11C0125B
Brand:Broadcom / Avago
AFBR-S6PY1466
Brand:Broadcom / Avago

AFBR-S4K33P6435L
Brand:Broadcom / Avago

AFBR-S6PY2572
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






