Manufacturer No:VCNT2030
Manufacturer:Vishay
Type:Optical Switches Reflective Phototransistor Output
Description:Optical Switches Reflective Phototransistor Output SENSOR REFLECTOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Optical Switches Reflective Phototransistor Output |
| RoHS: | Details |
| Sensing Distance: | 0.9 mm |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 7 V |
| Maximum Collector Current: | 5.4 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.3 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay |
| Fall Time: | 15 us |
| If - Forward Current: | 5 mA |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Type: | Phototransistor |
| Product Type: | Optical Switches Reflective Phototransistor Output |
| Rise Time: | 10 us |
| Sensing Method: | Reflective |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Optical Switches |
| Wavelength: | 940 nm |
HOT
SM312DQDP-68020
Brand:Banner Engineering
OPT3005DTSR
Brand:Texas Instruments

VEMD8081
Brand:Vishay Semiconductors

Q2XAPAF150-2M
Brand:Banner Engineering

AS7341-DLGT
Brand:ams OSRAM
OPT3005DTST
Brand:Texas Instruments

VEML3235
Brand:Vishay Semiconductors

FSM-IMX462C-000-V1A
Brand:FRAMOS
AFBR-S6PY1466
Brand:Broadcom / Avago

OPT4001YMNR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






