Manufacturer No:DX80N9Q45LPD
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors Wireless Q45 900 MHz Node 1 W; Retroreflective Photoelectric Sensor; 0.15 m to 6 m (6 in to 20 ft); D Cell Battery Included
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| Sensing Method: | Retroreflective |
| Sensing Distance: | 0.15 m |
| Light Source: | - |
| Amplifier Type: | - |
| Output Configuration: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Banner Engineering |
| IP Rating: | IP67 |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | Q45 WIRELESS |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.6 V |
| Part # Aliases: | 812511 |
HOT
TCD2724DG-1(Z,C)
Brand:Toshiba
VEMD2023X01
Brand:Vishay Semiconductors

1540601NEA200
Brand:Wurth Elektronik
Q20-2NLP-Q3
Brand:Banner Engineering

ZTP-148SRC1
Brand:Amphenol Advanced Sensors
OPT3005DTST
Brand:Texas Instruments

VEML6030-GS15
Brand:Vishay Semiconductors

SFH 2703
Brand:ams OSRAM

TCD1103GFG(8Z,AA2)
Brand:Toshiba

Q2XAPAF150-2M
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






