Manufacturer No:B5W-DB11A1-A-1
Manufacturer:Omron
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors Diffuse Reflective Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Diffuse Reflective |
| Sensing Distance: | 250 mm |
| Connection Method: | Connector |
| Output Configuration: | NPN |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Brand: | Omron Electronics |
| Height: | 13 mm |
| Length: | 26 mm |
| Operating Supply Voltage: | 12 VDC 15 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | B5W-DB |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 8.4 mm |
| Part # Aliases: | B5WDB11A1A1 |
HOTQ20-2NLP-Q
Brand:Banner Engineering

VEMD8080
Brand:Vishay Semiconductors

S18SN6D-25842
Brand:Banner Engineering

EE-SX951-W 1M
Brand:Omron Automation and Safety

NOIP1SN0480A-STI1
Brand:onsemi
T30R-4545-KDQP
Brand:Banner Engineering

VCNT2030
Brand:Vishay

EE-SX954-W 1M
Brand:Omron Automation and Safety

AFBR-S4K11C0125B
Brand:Broadcom / Avago

Mira220-2QM1WO FT SE
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






