Manufacturer No:XPDV2120R-VF-FP
Manufacturer:II-VI
Type:Ambient Light Sensors
Description:Ambient Light Sensors 50 GHz single photodetector single input: FC/PC connector output: V-female connector single wavelength 1550nm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | II-VI |
| Product Category: | Ambient Light Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ambient Light Sensors |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Peak Wavelength: | 1620 nm |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | II-VI / Finisar |
| Product Type: | Ambient Light Sensors |
| Responsivity: | 0.65 A/W |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Optical Detectors & Sensors |
| Type: | Photodetector |
| Unit Weight: | 8.342997 oz |
HOT
TSL25203M
Brand:ams OSRAM
Q20-2NLP-Q
Brand:Banner Engineering
T30R-4545-KDQP
Brand:Banner Engineering

Q2XANAF150-2M
Brand:Banner Engineering
T30R-4545-KIQP
Brand:Banner Engineering
AFBR-S6PY3200
Brand:Broadcom / Avago

XPDV2120R-VF-FA
Brand:II-VI / Finisar

TCD2723BFG(Z,K,C)
Brand:Toshiba
Q20-2NLP-Q5
Brand:Banner Engineering
Mini Spectrometer NIR
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






