Manufacturer No:MIKROE-1475
Manufacturer:Mikroe
Type:NFC/RFID Development Tools
Description:NFC/RFID Development Tools RFiD tag 13.56MHz ISO14443-A standard
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mikroe |
| Product Category: | NFC/RFID Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | RFID Round Tags |
| For Use With: | RFID Mifare-ISO 14443A |
| Protocol - Sub GHz: | RFID |
| Brand: | Mikroe |
| Description/Function: | RFiD tag 1356 MHz ISO 14443-A Standard Blue Color |
| Frequency: | 13.56 MHz |
| Product Type: | NFC/RFID Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Unit Weight: | 0.197534 oz |
HOT
CLRC63201T/0FE,112
Brand:NXP Semiconductors

NCF3310AHN/0J
Brand:NXP Semiconductors

ZXC-715XJLC
Brand:Coilcraft

ST25DV16K-IER6T3
Brand:STMicroelectronics

RF430CL330HCPWR
Brand:Texas Instruments

PN7160B1HN/C100E
Brand:NXP Semiconductors

ST25DV64K-IER6S3
Brand:STMicroelectronics

M24LR16E-RMN6T/2
Brand:STMicroelectronics
ST25DV64K-JFR8D3
Brand:STMicroelectronics

NT3H2111W0FHKH
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






