Manufacturer No:FT801Q-T
Manufacturer:Bridgetek
Type:Video ICs
Description:Video ICs EVE MHIs FT800 30MHz I2c 3.4MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bridgetek |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Embedded Video Engine |
| Number of Channels: | 3 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Operating Supply Current: | 24 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-48 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Bridgetek |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 8 bit |
| Series: | FT801 |
| other: | 260 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Tradename: | FT801Q |
| Unit Weight: | 0.004938 oz |
HOT
BT815Q-T
Brand:Bridgetek

ADV7180BCP32Z
Brand:Analog Devices

FT800Q-R
Brand:Bridgetek

TW8824-TA1-CR
Brand:Renesas / Intersil

AD725ARZ
Brand:Analog Devices
BT817AQ-T
Brand:Bridgetek

FT810Q-T
Brand:Bridgetek

ADV7182ABCPZ
Brand:Analog Devices

GS6080-INE3
Brand:Semtech

GS1661AIBE3
Brand:Semtech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






