Manufacturer No:FT813Q-T
Manufacturer:Bridgetek
Type:Video ICs
Description:Video ICs EVE with 24bit RGB Capacitive touch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bridgetek |
| Product Category: | Video ICs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Advanced Embedded Video Engine |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 1.62 V to 3.63 V |
| Operating Supply Current: | 22 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-56 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Bridgetek |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 600 |
| Interface Type: | SPI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Graphic Controllers |
| Product Type: | Video ICs |
| Resolution: | 24 bit |
| Series: | FT81x |
| other: | 348 |
| Subcategory: | Video ICs |
| Tradename: | EVE |
| Unit Weight: | 0.007055 oz |
HOT
TW9984AT-NA1-GE
Brand:Renesas / Intersil

ADV7280ABCPZ-M
Brand:Analog Devices

LMH0303SQ/NOPB
Brand:Texas Instruments

TW9912-NA3-CR
Brand:Renesas / Intersil

ADV7393BCPZ-REEL
Brand:Analog Devices

LMH0307SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments

PTN3356R1BSMP
Brand:NXP Semiconductors

MU82645DES S LM6B
Brand:Intel

LMH0318RTWT
Brand:Texas Instruments

LMH0346SQE/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






