Manufacturer No:78016 SL005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 26AWG 6C UNSHIELDED 100 FT SPOOL SLATE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Control Cable |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 6 Conductor |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 26 AWG |
| Outside Diameter: | 0.136 in |
| Jacket Color: | Gray (Slate Gray) |
| Jacket Material: | Modified Polyphenylene Ether (mPPE) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 19 x 38 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Alpha Wire |
| Packaging: | Spool |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | EcoCable Mini |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | EcoCable |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
8621 060100
Brand:Belden Wire & Cable

8105 060100
Brand:Belden Wire & Cable

09456000135
Brand:HARTING

45072 BK005
Brand:Alpha Wire

1594A 1GFU1000
Brand:Belden Wire & Cable

19227 010250
Brand:Belden Wire & Cable

9991 060100
Brand:Belden Wire & Cable

7923A 0102000
Brand:Belden Wire & Cable

09456000340
Brand:HARTING

155220-0064 (15 Meters)
Brand:Molex / Flamar
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






