Manufacturer No:83702 002100
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 16AWG 2C SHIELD 100ft SPOOL RED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Audio Control and Instrumentation |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 2 Conductor |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 16 AWG |
| Outside Diameter: | 4.98 mm |
| Jacket Color: | Red |
| Jacket Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 19 x 29 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Insulation Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 3.700 lbs |
HOT
1419152
Brand:Phoenix Contact

8175 060100
Brand:Belden Wire & Cable

1592A 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

09456000102
Brand:HARTING

09456000131
Brand:HARTING

3087A U3R500
Brand:Belden Wire & Cable

1400493
Brand:Phoenix Contact

5174C SL005
Brand:Alpha Wire

1501676
Brand:Phoenix Contact

09456000340
Brand:HARTING
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






