Manufacturer No:1550672
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables SAC-5P-100.0- PVC/SH-034
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Cable Ring |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 5 Conductor |
| Cable Length: | 100 m |
| Wire Gauge - AWG: | 22 AWG |
| Outside Diameter: | 5.9 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | PLUSCON Field |
| Part # Aliases: | SAC-5P-1000-PVC/SH-034 SAC5P1000PVCSH034 |
| Unit Weight: | 0.176370 oz |
HOT
09456000131
Brand:HARTING

1592A 010U1000
Brand:Belden Wire & Cable

83606 002100
Brand:Belden Wire & Cable

09456000135
Brand:HARTING

09456000102
Brand:HARTING

9316 060U1000
Brand:Belden Wire & Cable

9574 002U1000
Brand:Belden Wire & Cable

55PC2121-24-9/96-9
Brand:TE Connectivity / AMP

1941/3 BK003
Brand:Alpha Wire

1517602
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






