Manufacturer No:SER0046
Manufacturer:DFRobot
Type:AC DC & Servo Motors
Description:AC DC & Servo Motors 9g 270 Metal Servo with Analog Feedback (1.5kg)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | AC DC & Servo Motors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Servo Motors |
| Voltage Rating: | 4.8 V to 6 V |
| Length: | 22.9 mm |
| Motor Drive Type: | AC Servo |
| Brand: | DFRobot |
| Product Type: | AC DC & Servo Motors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Type: | Metal Servo |
| Unit Weight: | 0.652216 oz |
HOTHT34-687
Brand:Applied Motion

QSH2818-51-07-012
Brand:ADI Trinamic

QSH2818-32-07-006-8k
Brand:ADI Trinamic

PD42-1-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic

R88M-GP20030T-S2
Brand:Omron Automation and Safety

PD42-1-1141
Brand:ADI Trinamic

MG16B-030-AA-00
Brand:Nidec Components
R88M-GP20030T-BOS2
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-K40030H-S2
Brand:Omron Automation and Safety

900-00005
Brand:Parallax
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






