Manufacturer No:PD86-3-1260-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motor With Encoders
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor 48V 7Nm NEMA34/86mm RS485 CAN USBTMCL Firmware
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motor With Encoders |
| Type: | Stepper Driver |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 34 |
| Minimum Holding Torque: | 7 N-m |
| Step Angle: | 1.8 deg |
| Voltage Rating: | 2.57 V |
| Current Rating: | 5.5 A |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Dimensions: | 86 mm x 86 mm x 126 mm |
| Series: | PD-1260 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0385 |
| Unit Weight: | 7.165 lbs |
HOTR88M-GP40030L-OS2
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-K3K030C-S2
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-GP20030S-O
Brand:Omron Automation and Safety

TMCM-1230-TMCL
Brand:ADI Trinamic

3G3MX2-A2002-V1
Brand:Omron Automation and Safety

PD42-1-1243-IOLINK
Brand:ADI Trinamic

R88M-GP20030L-BOS2
Brand:Omron Automation and Safety

QSH2818-51-07-012-8k
Brand:ADI Trinamic
R88M-GP20030H-O
Brand:Omron Automation and Safety

QSH5718-76-28-189
Brand:ADI Trinamic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






