Manufacturer No:MLX90333KGO-BCT-000-SP
Manufacturer:Melexis
Type:Motion & Position Sensors
Description:Board Mount Motion & Position Sensors Triaxis Programmable Linear and 3D-Joystick Position Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Melexis |
| Product Category: | Board Mount Motion & Position Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Position Sensors |
| Output Type: | Analog |
| Operating Supply Current: | 13.5 mA |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Package / Case: | TSSOP-16 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Brand: | Melexis |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Motion & Position Sensors |
| Series: | MLX90333 |
| other: | 80 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Triaxis |
| Unit Weight: | 0.043396 oz |
HOT
OpenIMU330BI
Brand:ACEINNA

MTI-200-2A8G4
Brand:Movella / Xsens

3382G-1-103G
Brand:Bourns

ADXL327BCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

SP1-12-3
Brand:Measurement Specialties

IIS328DQTR
Brand:STMicroelectronics

LSM6DSO32XTR
Brand:STMicroelectronics

SCL3400-D01-1
Brand:Murata Electronics

PCC420VR-50mm-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

20011588-00
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






