Manufacturer No:731A/P31
Manufacturer:Amphenol
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers Top exit 731A sensor and P31 low noise power/amplifier system with R6-2T-J9-10 cable. 1 10 100 selectable gain low pass filter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 1-axis |
| Sensing Axis: | X |
| Acceleration: | 0.5 g |
| Sensitivity: | 10 V/g |
| Output Type: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Brand: | Amphenol Wilcoxon |
| Product Type: | Accelerometers |
| Series: | 731 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 3 lbs |
HOT
PCC420VP-10-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

AIS25BATR
Brand:STMicroelectronics

IAM-20680HP
Brand:TDK InvenSense

AIS328DQTR
Brand:STMicroelectronics

3038-0500
Brand:Measurement Specialties

SCL3400-D01-1
Brand:Murata Electronics

OpenIMU330BI
Brand:ACEINNA

ADIS16467-2BMLZ
Brand:Analog Devices

BMI085
Brand:Bosch Sensortec

20008458-00
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






