Manufacturer No:TARS-HCASS
Manufacturer:Honeywell
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units Inertial Measurement
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Interface Type: | CAN |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | - |
| Resolution: | 0.058 deg |
| Sensitivity: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
| Supply Voltage - Max: | 36 V |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Brand: | Honeywell |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 6 oz |
HOT
ADIS16507-1BMLZ
Brand:Analog Devices

AIS328DQTR
Brand:STMicroelectronics

PCC420VP-10-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

ATS19480LSNBTN
Brand:Allegro MicroSystems

MC3419
Brand:MEMSIC

IIS3DWBTR
Brand:STMicroelectronics

SCR410T-K03-10
Brand:Murata Electronics

V2S200D-1-8
Brand:Knowles

RTP050LVNAA
Brand:Honeywell

IAM-20680HP
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






