Manufacturer No:ADXL314WBCPZ-RL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers Hi-G low power XL for CbM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 3-axis |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Acceleration: | 200 g |
| Sensitivity: | 20.48 LSB/g |
| Output Type: | Digital |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Resolution: | 13 bit |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Operating Supply Current: | 170 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-32 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices |
| Product Type: | Accelerometers |
| Series: | ADXL314 |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
3DM-CX5-AHRS
Brand:LORD Microstrain

ASM330LHHXTR
Brand:STMicroelectronics

MTLT305D
Brand:ACEINNA

SP1-12-3
Brand:Measurement Specialties

G-Link-200-8G
Brand:LORD Microstrain

LSM6DSV16BTR
Brand:STMicroelectronics

IMU383ZA-400
Brand:ACEINNA

3DMGQ7-GNSS/INS
Brand:LORD Microstrain

ADXL313WACPZ-RL7
Brand:Analog Devices

AIS3624DQTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






