Manufacturer No:SDSDQEC-004G
Manufacturer:SanDisk
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 4GB High Endurance MicroSD Card WD/SD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Series: | SDSDQEC |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | SLC |
| Memory Size: | 4 GB |
| Sustained Write: | 50 MB/s |
| Sustained Read: | 50 MB/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 1 mm |
| Brand: | SanDisk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.086896 oz |
HOT
SDSDAF3-016G-XI
Brand:SanDisk

AA2.255JGA.003EM
Brand:Apacer

DS1925L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDCIT2/64GB
Brand:Kingston

SDSDAF3-032G-XI
Brand:SanDisk

DS1904L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDQAB-016G
Brand:SanDisk

SDIT/64GB
Brand:Kingston

SFSD016GL1AS1TO-I-QG-221-STD
Brand:Swissbit

SQR-SD3I-4G1K6SNLB
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






