Manufacturer No:MT61K512M32KPA-14:C
Manufacturer:Micron Technolog
Type:DRA
Description:DRAM GDDR6 16G 512MX32 FBGA DDP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SGRAM - GDDR6 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-180 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Organization: | 512 M x 32 |
| Memory Size: | 16 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.5 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.3905 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.3095 V |
| Supply Current - Max: | - |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1260 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOTSEDC600M/3840G
Brand:Kingsto

AT25DF641A-MH-Y
Brand:Renesas / Dialo

MT53E512M32D1ZW-046 AAT:B
Brand:Micro
MTFDKBK2T0QFM-1BD1AABYY
Brand:Micro

SBFPF2BU153T001
Brand:Solidig

THGAMVG9T23BAIL
Brand:Kioxia Americ

SFPC120GM1EC4TO-C-5E-116-STD
Brand:Swissbi

OMSP0S3512Q-00
Brand:Kingsto

IKVP50C/256GB
Brand:Kingsto

MTFDDAV960TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micro
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






