Manufacturer No:AT45DB041E-SSHNHT-T
Manufacturer:Renesas Electronic
Type:NOR Flas
Description:NOR Flash 4 Mbit, Wide Vcc (1.65V to 3.6V), -40C to 125C, SOIC-N 150mil (Tape & Reel), Single SPI DataFlash
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | NOR Flash |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Series: | AT45DB041E |
| Memory Size: | 4 Mbit |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Active Read Current - Max: | 20 mA |
| Interface Type: | SPI |
| Maximum Clock Frequency: | 85 MHz |
| Organization: | 512 k x 8 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | eel |
| Brand: | Renesas / Dialog |
| Product Type: | NOR Flash |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | DataFlash |
HOT
THGAMVG9T23BAIL
Brand:Kioxia Americ

W25N04KVZEIR
Brand:Winbon

MTFDKBA400TFS-1BC1ZABYY
Brand:Micro

OM8P0S3128Q-A0
Brand:Kingsto

OM3PGP41024P-A0
Brand:Kingsto

THGAMVT0T43BAIR
Brand:Kioxia Americ
OCP0S3128Q-A0
Brand:Kingsto

MT62F1G64D8CH-031 WT:B
Brand:Micro
SEDC600M/480G
Brand:Kingsto
OCP0S3128Q-A0
Brand:Kingsto
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






