Manufacturer No:10033854-052FSLF
Manufacturer:Amphenol
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors 200P SO-DIMM SKT REV W/LOCAT PEG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR2 |
| Number of Positions: | 200 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 500 mA |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Unit Weight: | 1.304356 oz |
HOT
1-2355627-1
Brand:TE Connectivity

10067099-200LF
Brand:Amphenol FCI

7111S2015X02LF
Brand:Amphenol FCI

1565917-4
Brand:TE Connectivity

145638109211859+
Brand:KYOCERA AVX

DDR504112805K
Brand:Amphenol FCI

6-2355644-4
Brand:TE Connectivity

5822134-3
Brand:TE Connectivity

693012040811
Brand:Wurth Elektronik

KP13B-SF-PEJ(800)
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






