Manufacturer No:2013289-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors DDR3 SODIMM 5.2H STD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR3 |
| Number of Positions: | 204 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Height: | 5.2 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
693012040811
Brand:Wurth Elektronik

10033853-052ASLF
Brand:Amphenol FCI

1473005-1
Brand:TE Connectivity

SIM5060-6-0-26-00-A
Brand:GCT

6-2355626-1
Brand:TE Connectivity

C702 10M008 018 2
Brand:Amphenol Tuchel

5145299-1
Brand:TE Connectivity

1717254-4
Brand:TE Connectivity

2-2013289-2
Brand:TE Connectivity

DM3BT-DSF-PEJS
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






