Manufacturer No:10160554-004THLF
Manufacturer:Amphenol
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors DDR5 SODIMMStorage and Server ConnectorVertical Surface Mount262 Position 0.5mm Pitch15in Gold Plating
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR5 |
| Number of Positions: | 262 Position |
| Pitch: | 0.5 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 750 mA |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Insulation Resistance: | 1 MOhms |
| Length: | 98 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 324 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 1.1 V |
HOT
47603-0001
Brand:Molex

009162006301150
Brand:KYOCERA AVX

7312P0225A13LF
Brand:Amphenol FCI

SIM7155-6-1-14-A
Brand:GCT

693072010801
Brand:Wurth Elektronik

DM1AA-SF-PEJ(82)
Brand:Hirose Connector

296406200101856+
Brand:KYOCERA AVX

SIM7100-6-1-15-00-A
Brand:GCT

78294-0001
Brand:Molex

104031-0811
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






