Manufacturer No:C707 10M006 049 2A
Manufacturer:Amphenol
Type:Memory Card Connectors
Description:Memory Card Connectors sim block/2.8H/2PP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Memory Card Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Card Connectors |
| Card Type: | SIM |
| Type: | - |
| Number of Contacts: | 2 Contact |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | - |
| Termination Style: | Solder |
| Current Rating: | 2.5 A |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Tin |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol MCP |
| Color: | Black |
| Height: | 2.5 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Product Type: | Memory Card Connectors |
| Row Spacing: | - |
| other: | 800 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Part # Aliases: | SMB-A115B-A00 |
| Unit Weight: | 0.051354 oz |
HOT
7-5382486-2
Brand:TE Connectivity / AMP

SIM7100-6-1-15-00-A
Brand:GCT

503182-1852
Brand:Molex
DDR506117001H
Brand:Amphenol FCI

DM3BT-DSF-PEJS
Brand:Hirose Connector

1-2355627-1
Brand:TE Connectivity

693072010801
Brand:Wurth Elektronik

DM1AA-SF-PEJ(72)
Brand:Hirose Connector

693043020611
Brand:Wurth Elektronik

KP13B-SF-PEJ(800)
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






