Manufacturer No:10033853-052ASLF
Manufacturer:Amphenol
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors SO-DIMM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR2 |
| Number of Positions: | 200 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 500 mA |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 700 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Unit Weight: | 0.594778 oz |
HOT
C702 10M008 018 2
Brand:Amphenol Tuchel

1473149-4
Brand:TE Connectivity

5145299-1
Brand:TE Connectivity

DM3D-SF
Brand:Hirose Connector

2-2013310-2
Brand:TE Connectivity

2-2013289-1
Brand:TE Connectivity

5821997-3
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

SIM5051-6-0-18-00-A
Brand:GCT

DM3CS-SF
Brand:Hirose Connector

6-2355632-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






