Manufacturer No:2-2013310-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors EMBOSS TAPE DDR3 204P 9.2H STD AU .25
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR3 |
| Number of Positions: | 204 Position |
| Pitch: | 0.6 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right |
| Contact Plating: | Gold |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Height: | 9.2 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 150 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 1.5 V |
| Unit Weight: | 0.744880 oz |
HOT
2013289-2
Brand:TE Connectivity

SIM2070-6-1-30-00-A
Brand:GCT

10145891-0320J13LF
Brand:Amphenol FCI

47553-0001
Brand:Molex

2-2355626-1
Brand:TE Connectivity
SCE2MSDZN76A121SN
Brand:Amphenol LTD

1-2355627-1
Brand:TE Connectivity

ADP-uSD-M2-00C
Brand:u-blox

SIM7155-6-1-14-A
Brand:GCT

10067099-200LF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






