Manufacturer No:10162866-002RHLF
Manufacturer:Amphenol
Type:DIMM Connectors
Description:DIMM Connectors DDR5 SODIMMStorage and Server ConnectorRight Angle Surface Mount262 Position 0.5mm Pitch9.2mm Height Standard 10in Gold Plating
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DIMM Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMM |
| Type: | DDR5 |
| Number of Positions: | 262 Position |
| Pitch: | 0.5 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Contact Plating: | Gold |
| Current Rating: | 750 mA |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Height: | 9.2 mm |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Length: | 78 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | DIMM Connectors |
| other: | 170 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Voltage Rating: | 1.1 V |
HOT
10161033-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

693043020611
Brand:Wurth Elektronik

2-2013310-2
Brand:TE Connectivity

503500-0991
Brand:Molex

DM3AT-SF-PEJM5
Brand:Hirose Connector

045138008100858+
Brand:KYOCERA AVX

DDR504112001K
Brand:Amphenol FCI

GSD2100107BHR
Brand:Amphenol Commercial Products

151105-0001
Brand:Molex

1717254-4
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






