Manufacturer No:HAL3960DJ-A
Manufacturer:TDK
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Stray-Field Robust 2D Position Sensor with 2-wire PWM Interface
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | 3D Hall Sensor |
| Operating Supply Current: | 12 mA |
| Maximum Output Current: | 50 mA |
| Operating Point Min/Max: | - 5 mT to 5 mT |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 170 C |
| Series: | HAL39xy |
| Brand: | TDK-Micronas |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 7000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Part # Aliases: | HAL3960DJ-2300R-8-00-HATC-0203 |
HOT
55505-00-02-A
Brand:Littelfuse
MLX92213ELD-AAA-000-RE
Brand:Melexis

DRV5056Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

AH1390-HK4-7
Brand:Diodes Incorporated

TMAG5111A4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

CT8132SK-IS3
Brand:Crocus

APS11202LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

ADAF1080BCPZ
Brand:Analog Devices

TMAG5111C4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

AH1806-W-7
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






