Manufacturer No:MA732GQ-Z
Manufacturer:Monolithic Power Systems (MPS)
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors 14-Bit Digital Contactless Angle Sensor with ABZ Incremental & PWM Outputs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Magnetic |
| Operating Supply Current: | 11.7 mA |
| Maximum Output Current: | - |
| Operating Point Min/Max: | 40 mT to 60 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Monolithic Power Systems (MPS) |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.026612 oz |
HOT
DRV5057Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

SS360ST
Brand:Honeywell

APS12202LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

SI7210-B-04-IVR
Brand:Silicon Labs

SL353LT
Brand:Honeywell

TMAG5231C1GQDMRR
Brand:Texas Instruments

DRV5057Z3QDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5273B1QDBVR
Brand:Texas Instruments

55505-00-02-A
Brand:Littelfuse

AS5116A-HSOM
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






