Manufacturer No:ADAF1080BCPZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors 8mT field sensor 100kHz BW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | AMR Magnetic Field Sensor |
| Operating Supply Current: | 6.5 mA |
| Operating Point Min/Max: | 8 mT |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-20 |
| Series: | ADAF1080 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output Voltage: | 1.8 V |
| Product: | Magnetic Encoders |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
AS5147P-HTSM
Brand:ams OSRAM
TMAG5170A1EDGKRQ1
Brand:Texas Instruments

BM1422AGMV-ZE2
Brand:ROHM Semiconductor

AH3572-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

TMAG5231B1DQDMRR
Brand:Texas Instruments

MA702GQ-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

TMAG5273B1QDBVR
Brand:Texas Instruments

US2882LUA-AAA-000-BU
Brand:Melexis

DRV5032FALPGM
Brand:Texas Instruments

ACS70311LOKATN-005B5-C
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






