Manufacturer No:SEN0508
Manufacturer:DFRobot
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Non-contact Flexible Liquid Level Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| Brand: | DFRobot |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Mounting: | Cable Mount |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 5.5 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
HOT80019-000
Brand:Measurement Specialties

VPC105
Brand:Carlo Gavazzi
F03-15-20M
Brand:Omron Automation and Safety

F03-16PT-5M
Brand:Omron Automation and Safety

ILSP2
Brand:Carlo Gavazzi

LLC210D324-003
Brand:SST Sensing

LLC210D3LSH
Brand:SST Sensing

59630-1-T-05-A
Brand:Littelfuse

VR2B
Brand:Carlo Gavazzi

FLPVB50B100
Brand:Cynergy3
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






