Manufacturer No:SEN0454
Manufacturer:DFRobot
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Water Leak Detector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Brand: | DFRobot |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Operating Supply Voltage: | 7 V to 18 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 18 V |
| Supply Voltage - Min: | 7 V |
HOT
28090
Brand:Parallax

59630-1-T-03-A
Brand:Littelfuse
F03-16PT-10M
Brand:Omron Automation and Safety

LLC102101
Brand:SST Sensing

59630-1-T-02-F
Brand:Littelfuse

59630-4-T-02-F
Brand:Littelfuse
K7L-AT50B
Brand:Omron Automation and Safety

CD34CNFLFPOT5
Brand:Carlo Gavazzi

LLC103101
Brand:SST Sensing

LLC210D3SH
Brand:SST Sensing
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






